• Informacje na temat:

  laptop dla niewidomych

Artykuły na temat: laptop dla niewidomych
 • Laptop dla niewidomych

  Na świecie jest ponad 45 milionów osób niewidomych lub bardzo słabo widzących. Profesor Nikolaos G. Bourbakis z Wright State University od 1995 roku opracowuje zestawy komputerowe umożliwiające takim osobom pracę i zabawę. Najnowszym dziełem zespołu profesora jest notebook przeznaczony dla osób niewidomych o nazwie Tyflos . Prototyp urządzenia składa się z "normalnego" laptopa (ale ze specjalnym...

 • Stevie Wonder: chciałbym ZOBACZYĆ gry bardziej przystępne dla niewidomych

  Legendarny już piosenkarz wytwórni Motown został wybrany do wręczenia nagrody na tegorocznym VGA w kategorii Najlepsza Gra Muzyczna . Korzystając z okazji Wonder poruszył temat rzadko pojawiający się w branży - co z grami dla niewidomych?

 • Mozilla Firefox - specjalna wersja dla niewidomych

  Firefox posiadafunkcjonalności, które sprawiają, że przeglądarka internetowa i zawartość Sieci są dostępne dla wszystkich użytkowników - także tych, którzy mają problemy ze wzrokiem.

 • Robot z laptopa

  Amerykańska firma Evolution Robotics oferuje zestawy, które potrafią przekształcić zwykłego laptopa w... robota. Co ciekawe, roboty Evolution - w odróżnieniu od np. produkowanych przez Sony psów Aibo - mają służyć nie tylko zabawie; wyposażono je w wiele funkcji praktycznych. Zestaw ER-1 składa się z jeżdżącej platformy, kamery cyfrowej oraz oprogramowania, który koordynuje działanie całości.

 • Razer Blade: Najcieńszy gamingowy laptop. Za 6 tysięcy złotych...

  Aby zainteresować graczy gamingowymi laptopami, trzeba dzisiaj czegoś więcej niż potężnych bebechów. Swój najnowszy sprzęt – nową wersję  Blade'a – Razer reklamuje chwaląc się, że to najcieńszy model, który będzie dostępny na rynku. Tylko ta cena...

 • Nowy laptop dla graczy

  MSI zaprezentowało kolejny notebook zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach i graczach. Laptop ma 17-calowy ekran o rozdzielczości 1440x900 pikseli oraz wbudowany zestaw czterech głośników z subwooferem.

 • Gamingowy laptop z chłodzeniem cieczą

  Prototyp takiego urządzenia pokazał na targach IFA Asus. Nosi on oznaczenie ROG GX700, ma wbudowaną matrycę o przekątnej 17” i rozdzielczości 4K, a także najnowszy czterordzeniowy procesor Intela i tajemniczą kartę graficzną Nvidii. Najciekawsza jest jednak i tak stacja dokująca…

 • Laptop dla graczy maniaków

  Alienware to firma znana z produkcji komputerów bezkompromisowych zarówno pod względem wydajności użytych podzespołów, jak i wzornictwa obudów. W ofercie firmy pojawił się M17, laptop, którego parametry powinny wystarczyć najbardziej wymagającym graczom.

 • Asus G56: Ten Laptop to spełnienie marzeń każdego gracza

   Twój aktualny pecet nie radzi już sobie z najnowszymi grami i chciałbyś wymienić go na lepszy model?

 • Laptop MSI GT783

  Najszybszy na świecie laptop do gier, MSI GT783, trafia na rynek.

Dyskusje na temat: laptop dla niewidomych