• Informacje na temat:

  kosmiczny

Artykuły na temat: kosmiczny
 • Kosmiczny robojeż

  Kiedy myślimy o robotach wysyłanych w kosmos, zazwyczaj nie oczekujemy, że będą one wykonywać podskoki, przewroty czy fikołki. Łaziki obecnie przebywające na Marsie poruszają się wyłącznie w jednej płaszczyźnie, nie mając możliwości przemieszczania się w górę lub w dół. Jednakże ten tradycyjny sposób poruszania na małych obiektach, jak np. asteroidy czy komety, byłby mało bezpieczny ze względu na słabą grawitację i wyboistą powierzchnię.

 • Gemini Wars: Nowy "epicki" kosmiczny RTS

  Jeśli spędziliście setki godzin na grze w StarCrafta II czy Homeworlda i szukacie czegoś świeżego, ale utrzymanego w podobnym klimecie, powinniście przyjrzeć się nowemu projektowi Camel 101 . Firma zapowiedziała bowiem kosmicznego RTS-a Gemini Wars .

 • Nowy, kosmiczny Mac Pro

  Podczas keynote'a otwierającego tegoroczną konferencję WWDC, Apple zaprezentowało całkowicie nowy model komputera Mac Pro, który wygląda naprawdę kosmicznie.

 • Uruchomienie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba opóźnione

  ...uruchomienia projektu stawiany jest rok 2019 r., a koszty jego budowy zwiększyły się 16-krotnie. Kiedy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba już zostanie uruchomiony, pozwoli na obserwacje astronomiczne...

 • Human Must Answer: Kosmiczny shooter od twórców S.T.A.L.K.E.R.-a. Z... kurczakami

  Sumom Games , kolejne studio założone przez byłych pracowników GSC Game World , zapowiedziało swój pierwszy projekt. Jest nim dwuwymiarowy kosmiczny shooter Humans Must Answer , w którym kierujemy statkiem kosmicznym pełnych… kurczaków.

 • Star Wars: Jedi Challenges - kosmiczny zestaw rozszerzonej rzeczywistości

  Od teraz każdy może zostać mistrzem Jedi. Wystarczy zestaw Star Wars : Jedi Challenges i wolna przestrzeń.

 • Wkrótce ruszy pierwszy kosmiczny hotel

  ...​Osoby, które zawsze marzyły o spędzeniu nocy w kapsule o wymiarach 11 na 4 m 322 km nad Ziemią, mają szczęście. Za 9,5 mln dol. można zameldować się w pierwszym na świecie kosmicznym hotelu.

 • Curiosity: Kosmiczny łazik powodem opóźnienia

  Gdy tylko usłyszałem o kosmicznym łaziku Curiosity , który niedawno wylądował na Marsie, jego nazwa wydała mi się dziwnie znajoma. Taki tytuł – Curiosity – nosi bowiem pierwszy projekt nowego studia Petera Molyneux , czyli 22 Cans . Zauważyła to NASA, która poprosiła firmę o zmianę nazwy swojej produkcji, powodując opóźnienie premiery.

 • Wielką Niedźwiedzicę możesz obserwować, nie wychodząc z domu. Nie musisz wyjeżdżać do Australii, aby zobaczyć Krzyż Południa. Każdą ze znanych konstelacji oraz każdy dowolny obiekt kosmosu widzisz z daleka albo z bliska, z perspektywy statycznego obserwatora albo pasażera pędzącego statku kosmicznego. Nie potrzebujesz teleskopu ani pojazdu gwiezdnego, wystarczą odpowiednie programy: Stellarium oraz Celestia.

 • Przyszłość amerykańskiego sektora kosmicznego

  W Colorado Springs odbyło się 32. Space Symposium. Omówiono na nim m.in. technologie nowych rakiet kosmicznych, szczególnie w kontekście coraz prężniej rozwijającego się segmentu prywatnego. Czy najbliższe lata przyniosą długo wyczekiwaną i bardzo potrzebną rewolucję w tej dziedzinie?

 • Fractured Space: Kosmiczny shooter od twórców Strike Suit Zero

  Edge Case Games to studio założone przez ludzi, którzy wcześniej pracowali m.in. nad kosmicznym shooterem Strike Suit Zero. Ekipa zapowiedziała swoją debiutancką grę – Fractured Space. Produkcja jest kosmicznym shooterem, ale znacząco różniącym się od poprzedniego projektu developerów.

 • Wirtualne podróże kosmiczne

  Wielką Niedźwiedzicę możesz obserwować, nie wychodząc z domu. Nie musisz wyjeżdżać do Australii, aby zobaczyć Krzyż Południa. Każdą ze znanych konstelacji oraz każdy dowolny obiekt kosmosu widzisz z daleka albo z bliska, z perspektywy statycznego obserwatora albo pasażera pędzącego statku kosmicznego. Nie potrzebujesz teleskopu ani pojazdu gwiezdnego, wystarczą odpowiednie programy: Stellarium oraz Celestia.

Zdjęcia na temat: kosmiczny
Wideo na temat: kosmiczny
Dyskusje na temat: kosmiczny