• Informacje na temat:

  druk 3d

 • Od niepamiętnych czasów produkcja dowolnych części o skomplikowanych powierzchniach i strukturze stanowi wyzwanie dla inżynierów. Technologia wytwarzania przyrostowego, powszechnie zwana drukiem 3D, otwiera przed projektantami i konstruktorami nowe możliwości.

  Od niepamiętnych czasów produkcja dowolnych części o skomplikowanych powierzchniach i strukturze stanowi wyzwanie dla inżynierów. Technologia wytwarzania przyrostowego, powszechnie zwana drukiem 3D, otwiera przed projektantami i konstruktorami nowe możliwości.
Artykuły na temat: druk 3d
 • Druk 3D – przyszłość produkcji samochodów?

  Druku 3D jest wykorzystywany przez branże przemysłową od wielu lat. Zalety tej metody wytwarzania materiałów doceniają firmy budowlane, komputerowe, a nawet medyczne. Od niedawna technologią tą zainteresowali się także producenci samochodów z francuską marką Peugeot na czele.

 • gamescom 2011: Tekken 3D: Prime Edition - gotowi do walki w 3D?

  Tekken 3D: Prime Edition to pierwsza od bardzo dawna gra z serii Tekken na konsolach Nintendo. Zapowiedziano ją na tegorocznym E3 , a przy okazji gamescomu dowiedzieliśmy się, że na karcie z grą znajdzie się także film Tekken: Blood Vengeance !

 • Technologia druku 3D pomaga niewidomym dotknąć wspomnień

  Druk 3D to technologia, którą w przyszłości będziemy coraz częściej oglądali w codziennych czynnościach. Ale dzięki niej możliwa jest także realizacja tych najskrytszych marzeń.

 • Druk 3D pozwala niewidomym dotknąć wspomnień

  Druk 3D to technologia, którą w przyszłości będziemy coraz częściej oglądali w codziennych czynnościach. Ale dzięki niej możliwa jest także realizacja tych najskrytszych marzeń.

 • Drukujemy w 3D

  O związanych z drukowaniem 3D perypetiach możecie przeczytać w najnowszym numerze CD-Action, a w ramach zachęty kilka fotek pokazujących, co wyjdzie z połączenia najnowszej technologii i zerowych (przynajmniej na początku) umiejętności. 

 • 3D Zortrax M300 - polska drukarka 3D

  Firma Zortrax, producent nagradzanych w Polsce i na świecie drukarek 3D Zortrax M200, zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie. Premiera drukarki 3D Zortrax M300 odbyła się na najważniejszych w Europie targach poświęconych technologiom przyrostowym i drukowi 3D – Additive Manufacturing Europe 2016.

 • ​Europa coraz mocniej inwestuje w druk 3D

  W ciągu najbliższych czterech lat podwoi się wartość sektora drukowania przestrzennego w Europie. Motorem napędowym będą głównie inwestycje w gospodarkach z zachodniej części kontynentu. Jednak to rynek w Polsce i krajach ościennych będzie rósł najszybciej. Zdaniem ekspertów, to przemysł będzie największym odbiorcą technologii druku przestrzennego.

 • Silent Hill: Revelation 3D - John Snow i Ned Stark spotykają się w Silent Hill. W 3D

  26 października premierę ma nowy film inspirowany serią Silent Hill . Zagra w nim m.in. Sean Bean (Eddard Stark z Gry o Tron), Kit Harington (Jon Snow z Gry o Tron) oraz Adelaide Clemens . Jeżeli oczy wam od 3D nie wypadają i nie boicie się filmów na podstawie gier to może trailer Silent Hill: Revelation 3D zachęci was do pójścia do kina. Może?

 • Samsung MobilePrint pozwoli na bezprzewodowy druk z tabletów

  Samsung udostępnił aplikację Samsung MobilePrint przeznaczoną dla telefonów komórkowych i tabletów obsługujących systemy operacyjne Android i iOS. Umożliwia ona bezpośrednie podłączenie tych urządzeń do bezprzewodowych drukarek firmy Samsung poprzez sieć Wi-Fi.

 • Nadchodzi druk 5D

  Technologia druku 3D jest wciąż nowym zjawiskiem, ale już prowadzone są badania nad drukiem 4D, a ostatnio Mitsubishi Electric Research Labs rozpoczęły eksperymenty nad rozwiązaniem jeszcze bardziej zaawansowanym - drukiem 5D.

 • Zawartość CD-Action 9/2011

  Wrześniowy numer CD-Action wyjątkowo pojawi się dzień później niż zwykle, czyli W ŚRODĘ 31.08. Powód opóźnienia jest oczywisty – targi gamescom, których termin nieco kolidował z naszym cyklem wydawniczym, więc musieliśmy troszkę opóźnić druk pisma, żeby zdążyć z relacją i przeglądem gier z Kolonii. Mam nadzieję, że to nie będzie dla was żaden problem, szczególnie że ten numer CDA zapowiada się... tłusto.

 • Kamera 3D dla Kowalskiego

  Zgodnie z naszymi zapowiedziami, Panasonic przedstawił dzisiaj pierwszą na świecie konsumencką kamerę 3D, HDC-SDT750, która umożliwia rejestrowanie trójwymiarowego obrazu 3D przez proste podłączenie wymiennego obiektywu 3D.

Wideo na temat: druk 3d
 • Najniezwyklejsze słodycze świata! Jak smakują?

  Co powiecie na... słodycze z drukarki? To nie żadna fantastyka naukowa! Druk 3D to stosunkowo nowa, ale prężnie rozwijająca się technologia. W Las Vegas, na targach CES 2014, zaprezentowano dwa modele urządzeń drukujących łakocie. Pierwsi odważni już dokonali degustacji tych niezwykłych słodkości...

 • Robo-tarantula za 1350 dolarów

  T8 to ośmionożny robot stworzony przy wykorzystaniu technologii druku 3D przez firmę Robugtix z Hong Kongu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że T8 wygląda jak olbrzymia tarantula. Każdy może sprawić sobie własną za 1350 dol.

Dyskusje na temat: druk 3d