• Informacje na temat:

  druk 3d

 • Od niepamiętnych czasów produkcja dowolnych części o skomplikowanych powierzchniach i strukturze stanowi wyzwanie dla inżynierów. Technologia wytwarzania przyrostowego, powszechnie zwana drukiem 3D, otwiera przed projektantami i konstruktorami nowe możliwości.

  Od niepamiętnych czasów produkcja dowolnych części o skomplikowanych powierzchniach i strukturze stanowi wyzwanie dla inżynierów. Technologia wytwarzania przyrostowego, powszechnie zwana drukiem 3D, otwiera przed projektantami i konstruktorami nowe możliwości.
Artykuły na temat: druk 3d
 • Druk 3D – przyszłość produkcji samochodów?

  Druku 3D jest wykorzystywany przez branże przemysłową od wielu lat. Zalety tej metody wytwarzania materiałów doceniają firmy budowlane, komputerowe, a nawet medyczne. Od niedawna technologią tą zainteresowali się także producenci samochodów z francuską marką Peugeot na czele.

 • gamescom 2011: Tekken 3D: Prime Edition - gotowi do walki w 3D?

  Tekken 3D: Prime Edition to pierwsza od bardzo dawna gra z serii Tekken na konsolach Nintendo. Zapowiedziano ją na tegorocznym E3 , a przy okazji gamescomu dowiedzieliśmy się, że na karcie z grą znajdzie się także film Tekken: Blood Vengeance !

 • Technologia druku 3D pomaga niewidomym dotknąć wspomnień

  Druk 3D to technologia, którą w przyszłości będziemy coraz częściej oglądali w codziennych czynnościach. Ale dzięki niej możliwa jest także realizacja tych najskrytszych marzeń.

 • Druk 3D pozwala niewidomym dotknąć wspomnień

  Druk 3D to technologia, którą w przyszłości będziemy coraz częściej oglądali w codziennych czynnościach. Ale dzięki niej możliwa jest także realizacja tych najskrytszych marzeń.

 • Drukujemy w 3D

  O związanych z drukowaniem 3D perypetiach możecie przeczytać w najnowszym numerze CD-Action, a w ramach zachęty kilka fotek pokazujących, co wyjdzie z połączenia najnowszej technologii i zerowych (przynajmniej na początku) umiejętności. 

 • 3D Zortrax M300 - polska drukarka 3D

  Firma Zortrax, producent nagradzanych w Polsce i na świecie drukarek 3D Zortrax M200, zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie. Premiera drukarki 3D Zortrax M300 odbyła się na najważniejszych w Europie targach poświęconych technologiom przyrostowym i drukowi 3D – Additive Manufacturing Europe 2016.

 • Nadchodzi druk 5D

  Technologia druku 3D jest wciąż nowym zjawiskiem, ale już prowadzone są badania nad drukiem 4D, a ostatnio Mitsubishi Electric Research Labs rozpoczęły eksperymenty nad rozwiązaniem jeszcze bardziej zaawansowanym - drukiem 5D.

 • Silent Hill: Revelation 3D - John Snow i Ned Stark spotykają się w Silent Hill. W 3D

  26 października premierę ma nowy film inspirowany serią Silent Hill . Zagra w nim m.in. Sean Bean (Eddard Stark z Gry o Tron), Kit Harington (Jon Snow z Gry o Tron) oraz Adelaide Clemens . Jeżeli oczy wam od 3D nie wypadają i nie boicie się filmów na podstawie gier to może trailer Silent Hill: Revelation 3D zachęci was do pójścia do kina. Może?

 • Samsung MobilePrint pozwoli na bezprzewodowy druk z tabletów

  Samsung udostępnił aplikację Samsung MobilePrint przeznaczoną dla telefonów komórkowych i tabletów obsługujących systemy operacyjne Android i iOS. Umożliwia ona bezpośrednie podłączenie tych urządzeń do bezprzewodowych drukarek firmy Samsung poprzez sieć Wi-Fi.

 • Druk 3D przełomem w terapii osób z niepełnosprawnością ruchową

  Terapeuci zajęciowi z firmy PoleErgo wykorzystują druk 3D do pracy z osobami z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki drukarkom 3D polskiej firmy Zortrax są w stanie projektować i wykonywać przedmioty dostosowane do indywidualnych potrzeb swoich pacjentów, znacznie poprawiając komfort ich codziennego życia.

 • Zawartość CD-Action 9/2011

  Wrześniowy numer CD-Action wyjątkowo pojawi się dzień później niż zwykle, czyli W ŚRODĘ 31.08. Powód opóźnienia jest oczywisty – targi gamescom, których termin nieco kolidował z naszym cyklem wydawniczym, więc musieliśmy troszkę opóźnić druk pisma, żeby zdążyć z relacją i przeglądem gier z Kolonii. Mam nadzieję, że to nie będzie dla was żaden problem, szczególnie że ten numer CDA zapowiada się... tłusto.

 • Kamera 3D dla Kowalskiego

  Zgodnie z naszymi zapowiedziami, Panasonic przedstawił dzisiaj pierwszą na świecie konsumencką kamerę 3D, HDC-SDT750, która umożliwia rejestrowanie trójwymiarowego obrazu 3D przez proste podłączenie wymiennego obiektywu 3D.

Wideo na temat: druk 3d
 • Najniezwyklejsze słodycze świata! Jak smakują?

  Co powiecie na... słodycze z drukarki? To nie żadna fantastyka naukowa! Druk 3D to stosunkowo nowa, ale prężnie rozwijająca się technologia. W Las Vegas, na targach CES 2014, zaprezentowano dwa modele urządzeń drukujących łakocie. Pierwsi odważni już dokonali degustacji tych niezwykłych słodkości...

 • Robo-tarantula za 1350 dolarów

  T8 to ośmionożny robot stworzony przy wykorzystaniu technologii druku 3D przez firmę Robugtix z Hong Kongu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że T8 wygląda jak olbrzymia tarantula. Każdy może sprawić sobie własną za 1350 dol.

Dyskusje na temat: druk 3d
 • Re: Druk 3D przełomem w terapii osób z niepełnosprawnością ruchową

  ja z dwunastnicy też robie druk 3D, w parę sekund.

 • Drukujemy w 3D

  w sumie szkoda kupować cały browar dla 1 piwa więc miejmy nadzieję że wkrótce pojawią się firmy usługowe wykonujące druk 3d

 • Druk 3D Otwarta Ankieta – Gdybyś mógł stworzyć prawie wszystko, co by to było ?

  Zapraszam do wypełnienia Otwartej Ankiety o Druku 3D: Gdybyś mógł stworzyć prawie wszystko, co by to było? Aktualizowane na bieżąco zbiorcze wyniki będą dostępne wypełniającym po ukończeniu kwestionariusza. Końcowa analiza będzie udostępniona na personalfactory.tumblr.com - moim agregatorze newsów /blogu o druku 3D, fablabach, open hardware itp. 30 pytań dotyczy między innymi: - open-sourcowych drukarek 3D - przyszłości druku 3D - usług druku 3D - ekologicznych aspektów druku 3D -...

 • mala drukarka. dobry druk. w miare zdjecia

  mala drukarka dobry druk w miare zdjecia ma byc druk dwustronny - tzn ze drukarki drukuja tylko po jednej stronie? potrzebna np do wydrukowania notatek nie podaje ceny bo chodzi o dobrą drukarke (szczegolnie druk) za niską cene

 • Wirtualny druk

  Najpopularniejszym formatem przechowywania cyfrowych publikacji jest PDF. Narzędzia do odczytu plików PDF są dostępne dla każdego praktycznie systemu operacyjnego, ale komercyjne programy do przygotowania takiego pliku drogo kosztują. Z nami utworzysz pliki PDF za darmo. AGNIESZKA SERAFINOWICZ http://www.pcformat.pl/Wirtualny-druk,a,2033

 • Re: Nadchodzi druk 5D

  ha ha dokładnie, owszem to jest druk urządzeniem pięcio osiowym ale nadal w 3D natomiast twój pomysł na drukarkę relatywistyczną jest genialny ;D

 • Drukarka - 200-300zł - Najtańsze tusze/dobry druk

  W temacie postarałem się zawrzeć jak najwięcej informacji, szukam dobrej drukarki do 300zł na której będę mógł drukować swoje prace z Photoshop na format A4 głównie na papierze fotograficznym aby jakość była jak najlepsza, co moglibyście mi polecić ew. za dopłatą? Może być również sprzęt wielofunkcyjny, jednakże głównie interesuje mnie drukarka. Może być ona tuszowa/laserowa to bez znaczenia.

 • Re: Druk 3D przełomem w terapii osób z niepełnosprawnością ruchową

  żałosne... co jakiś czas pojawiają się "sensacje w druku 3D" jak ta dzisiaj... menagiery od marketingu wymyśliły takom inteligentnom promocje i liczą na cuda i deszcz pieniędzy... gimnazjaliści skończeni

 • Asphalt 3D

  Asphalt 3D: wasze komentarze

 • 3D

  3D

  Mam pytanie chciałem zagrać w gre Mt2. ale wyświetla się błąd, że nie mam grafiki 3D. Co zrobić ?